حفظ وزن و جلوگیری از افزایش وزن در زمان روزه گرفتن

حفظ وزن و جلوگیری از افزایش وزن در زمان روزه گرفتن

چگونه می توانم وزن خود را در ماه رمضان حفظ کنم ؟

برای کمک به کسانی که در حال روزه گرفتن هستند تا وزن خود را حفظ کنند و از افزایش وزن اضافی خودداری کنند ، ما نکات مفیدی را برای شما ذکر کرده ایم تا در طول ماه رمضان سلامت خود را حفظ کنید.

  • خرما

خرما می تواند به انرژی بدن ما کمک کند ، که پس از یک روز گرم تابستان در حالی که روزه می گیرد ، لازم باشد. آنها سرشار از فیبر ، قند طبیعی و منیزیم هستند و فواید سلامتی زیادی دارند.

البته بعد از یک روز خوردن چیزی ، بسیاری از ما می خواهیم برای تحقق هوس هایمان وارد غذاهای ناسالم شویم. در ماه رمضان حفظ وزن خود از طریق خوردن غذاهای سالم بسیار مهم است تا به شما در تغذیه بدن از تمام ویتامین ها و مواد مغذی حیاتی کمک کند. 

  • با یک کاسه سوپ شروع کنید . 

  • مصرف سبزیجات خود را افزایش دهید . 

برای حفظ وزن خود در طول این ماه ماه رمضان ، سعی کنید میزان مصرف سبزیجات خود را افزایش دهید. سبزیجات برگ دار را به وعده های غذایی خود اضافه کنید یا خوردن سالاد یا سبزیجات پخته شده را امتحان کنید.

  • بدن خود را با کربوهیدرات های ساده سوخت دهید

کربوهیدرات ها منبع عالی انرژی ، فیبر هستند و می توانند احساس طولانی تر شدن را برای شما حفظ کنند. اگرچه در مقادیر زیاد مصرف می شود باعث افزایش وزن شود ، برای غلات سبوس دار و ماکارونی گندم سعی کنید مبادله کنید. برنج قهوه ای و quinoa منبع خوبی از فیبر است و می تواند به شما در طولانی مدت احساس کامل بودن کمک کند.

  • به بدن خود گوش دهید

نکته اصلی برای حفظ وزن مناسب ، گوش دادن به آنچه بدن شما به شما می گوید است. از پرخوری خودداری کنید زیرا این می تواند برخی از مشکلات گوارشی را ایجاد کرده و باعث افزایش وزن شود.

  • نوشیدن مقدار زیادی آب

وقتی صحبت از مدیریت وزن مخصوصاً به طور کلی می شود از نوشیدن نوشابه های شیرین ، نوشابه و آب میوه ها به اندازه کافی اجتناب کرد ، این باعث افزایش وزن می شود. اطمینان حاصل کنید که آب زیادی می نوشید ، به خصوص هنگام تحمل این دمای گرم. در صورت تمایل به داشتن آبمیوه ، نوشیدنی خود را به ۲۵۰ میلی لیتر محدود کنید و مطمئن شوید که آب آن تازه و بدون قند اضافه شده به آن باشد!

کاهش وزن با روزه گرفتن در ماه مبارک رمضان


اندازه گیری آب، چربی و پروتئین بدن با دستگاه In Body

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *