خواص آووکادو

خواص آووکادو

آووکادو دارای فواید بیشماری است. بر اساس نتایج یک مطالعه که در مجله تغذیه منتشر شده است، در مقایسه افرادی که آووکادو مصرف می کنند با افرادی که از آووکادو در سبد غذایی خود استفاده نمی کنند، مشخص شد که دسته اول دارای وزن کمتر، دور کمر پایین تر و BMI کمتری هستند.

علاوه بر این مشخص شد که کلسترول خوب در افرادی که از آووکادو استفاده می کنند بالاتر است و در کل رژیم غذایی بهتری دارند. به طور کلی بر اساس این پژوهش می توان گفت که افرادی که از این میوه استفاده می کنند، سالم تر هستند.

خواص آووکادو

آووکادو دارای پروتئین زیادی است

هر آووکادو حدودا ۴ گرم پروتئین داراست. همه ۱۸ اسید آمینه ضروری را می توان در این میوه یافت. همه این اسیدآمینه ها زیست فراهم هستند، یعنی بدون هیچ تغییری وارد دستگاه گردش خون بدن می شوند. به دلیل وجود پروتئین فراوان در آووکادو، این میوه یک منبع عالی پروتئین برای وگان ها (گیاهخواران) است. حتی برای گوشتخواران نیز آووکادو مفید است چرا که برخی از اسید آمینه های موجود در محصولات حیوانی برای بدن به سادگی قابل استفاده نیستند.

پتاسیم فراوان یکی دیگر از خواص آووکادو است

هر وقت صحبت از پتاسیم می شود، همه موز را به عنوان منبعی برای پتاسیم نام می برند اما باید بدانید که پتاسیم موجود در آووکادو حتی از موز هم بیشتر است. یک آووکادو متوسط دارای ۹۷۵ میلی گرم پتاسیم است. برای حفظ سلامت کلیه، فشار خون و سلامت عضلات، وجود پتاسیم ضروری است.

چطور آووکادو نرم می شود؟

وقتی یک آووکادو می خرید، معمولا بسیار سفت است. کافیست یک عدد سیب در پاکت آووکادوها بیندازید و محکم سرش را ببندید. به این ترتیب آووکادوها به راحتی در خانه رسیده و نرم می شوند. علت این امر گاز اتیلنی است که سیب ها آزاد می کنند. یک هورمون گیاهی طبیعی است که باعث می شود آووکادو ها در مدت چند روز نرم و رسیده شوند.

آووکادوها جزء ۱۵ ماده غذایی پاک به حساب می آیند

باید بدانید که آووکادوها یکی از سالم ترین محصولات طبیعی هستند، چرا که در صورت استفاده از آفت کش ها نیز آووکادوها به دلیل پوشش سختی که دارند، آلوده نمی شوند. پس اگر به دنبال محصولات ارگانیک هستید اما توان پرداخت هزینه سنگین محصولات ارگانیک را ندارید، می توانید با خیال راحت آووکادو بخرید.

آووکادوها دارای چربی های سالم هستند و طعم مطلوبی دارند. می توانید از آن ها در تهیه ساندویچ ها، سالادها و… استفاده نمایید.

 


دکتر رضا اطمینانی

پزشک متخصص تغذیه و رژیم درمانی اصفهان  و پزشک نمونه استان اصفهان

آدرس: خیابان شیخ صدوق شمالی – پل شیخ صدوق – مجتمع پل – طبقه پنجم

شماره تماس: ۳۶۶۳۹۹۰۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *