چرا در افزایش وزن ناموفق می شوید ؟ ایراد کجاست ؟

چرا در افزایش وزن ناموفق می شوید ؟ ایراد کجاست ؟

چه چیزی باعث می شود من افزایش وزن نداشته باشم ؟ 

انتظار نداشته باشید با صرفا بیشتر خوردن، افزایش وزن داشته باشید . شیوه توزیع چربی بدن شما، تا حدود زیادی توسط ژنتیک تان تعین می شود و نمی توانید تنها با رژیم غذایی تغییرش دهید.

گر معمولا در ناحیه شکم، وزن اضافه می کنید اما می خواهید این افزایش وزن درقسمت باسن تان باشد، بهترین شرط موفقیت تان این است که به جای سعی برای بیشتر خوردن، عضلات سرینی را تقویت و فرم دهی کنید.

  • به پزشک مراجعه کنید.

اگر باوجود انجام روش های بالا نتوانستید وزن زیاد کنید، ملاقاتی با پزشک خانواده تان داشته باشید. ممکن است بیماری داشته باشید که مانع جذب چربی یا عضله سازی در بدن تان می شود.

  • هر روز سر ساعت مشخصی وزن تان را بگیرید.

وزن شما می تواند در طول روز نوسان داشته باشد، سعی کنید زمانی را مشخص کنید و درهمان زمان روی ترازو بروید. خیلی از افراد ترجیح می دهند، اولین کاری که صبح بعداز بیدار شدن انجام می دهند، پیش از خوردن صبحانه، گرفتن وزن شان باشد.

  • از پرخوری اجتناب کنید.

نشان داده شده که چرخه پرخوری و کم خوری، تاثیرات منفی روی میزان انسولین و گلوکز دارد و ضمنا در دراز مدت به پروسه سوخت وساز، آسیب جدی وارد می کند. به جای این که به منظور مصرف کالری تا بیشترین حد ممکن،در یک وعده تا خرخره بخورید، سعی کنید مصرف این مقدار را در طول روز پخش کنید.


بیشتر بخوانید : افزایش وزن سالم با این راهکارها


چرا افزایش وزن ندارم ؟
چرا افزایش وزن ندارم ؟

نکات برای چاق شدن 

. روزهای متوالی روی گروه عضلانی یکسان کار نکنید. عضلات شما در حالت استراحت رشد می کنند، بنابراین سعی کنید یک روز درمیان روی گروه عضلانی یکسان کار کنید.

. وقتی برای افزایش وزن، وزنه برداری می کنید، سعی کنید درهر ست، ۶ تا ۸ تکرار داشته باشید. بین هرست، سه دقیقه استراحت کنید، قبل و بعد از هر تمرین، آب فراوان بنوشید.

. غذاهای مقوی و چاق کننده بیشتر بخورید و بیشتر از کالری که قرار است دریافت کنید، بخورید.

. اگر بیماری خاصی دارید مانند افسردگی یا دیابت، ممکن است روی توانایی شما برای وزن گیری تاثیر بگذارد.

. مطمئن شوید که نسبت به میزان کالری دریافتی روزانه تان آگاهید و اگر وزنه برداری می کنید می دانید تقریبا چقدر کالری می سوزانید.

. خوردن هله هوله، راه سالمی برای افزایش وزن نیست؛ در رژیم غذایی، تعادل را حفظ کنید.

. آب فراوان بنوشید. داشتن آب کافی برای بدن تان خیلی مهم است، مخصوصا که بدن شما در حال تغییر و دگرگونی است.

. همیشه بیشترین تلاش تان را برای تغذیه سالم انجام دهید، حتی اگر می خواهید وزن اضافه کنید، مراقب چیزهایی که می خورید باشید.

. قبل از وزنه زدن بخورید. عضله برای ساخته شدن، به موادمغذی و پروتئین ها نیاز دارد. وزنه زدن، پیش از خوردن حتی می تواند لاغرترتان بکند.

. یکی از ویژگی های مهمی که باید داشته باشیم، فداکاری نسبت به خودمان است، که با صبر و نظم حاصل می شود. با این خصلت می توانیم به بدن سالمی که مورد هدفمان است برسیم.

. برای مشاهده کالری خوراکی های مختلف به این صفحه مراجعه کنید :کالری مواد غذایی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *