از چه غذاهایی در ماه رمضان باید پرهیز کرد ؟

از چه غذاهایی در ماه رمضان باید پرهیز کرد ؟

غذاهایی که باید در ماه رمضان پرهیز شود . 

از افرادی که روزه در ماه رمضان را روزه می گیرند ، خواسته می شود که توجه زیادی به رژیم غذایی خود داشته باشند ، زیرا اختلال در رژیم غذایی منظم و الگوهای غذایی آنها در طول ماه می تواند باعث برخی ناراحتی ها و افزایش حساسیت های غذایی بخصوص هنگام خوردن انواع خاصی از غذاهای پر قند یا شود. چربی

به طور کلی توصیه می شود در ماه رمضان از اجتناب از انواع غذاها یا حداقل حد ، مانند:

  • غذاهای سرخ شده و چرب مانند سیب زمینی سرخ شده و سمبوسه. این غذاها حاوی درصد بالایی از مصرف روزانه چربی و سدیم هستند ، بنابراین خوردن آنها به طور مکرر ممکن است تأثیر خستگی و فرسودگی ناشی از ناشتا در ماه رمضان را افزایش دهد.
  • غذاهایی که حاوی مقادیر زیادی نمک هستند مانند ترشی. سدیم می تواند بدن را کم آب کند و بر توانایی آن در جذب مایعات تأثیر بگذارد.
  • غذاهایی که حاوی مقادیر زیادی قند هستند. این غذاها غالباً کالری بالایی دارند اما از نظر ارزش غذایی ضعیف هستند. در حالی که این غذاها انرژی فوری را به بدن می دهند ، این انرژی به طور کلی کوتاه مدت است.
  • غذاهایی که حاوی شکلات یا هر منبع دیگری کافئین هستند. کافئین یک ادرارآور است و می تواند باعث از بین رفتن مایعات ، نمک ها و سایر مواد معدنی مهم مورد نیاز در طول روز شود.

متخصص تغذیه اصفهان از چه غذاهایی در ماه رمضان باید پرهیز کرد ؟

غذا خوردن در رستوران 

در ماه رمضان مواقعی وجود خواهد داشت که می توانید از اوقات فراغت اجتماعی لذت ببرید و در رستوران ها با خانواده و دوستان در بیرون غذا بخورید. وقتی در برنامه غذایی خود صرف غذا می کنید ، پیگیری با رژیم غذایی دشوار است ، مگر اینکه برنامه ریزی کنید.

غذاهای زیادی در این منو وجود دارد که می تواند اهداف کاهش وزن و کاهش چربی شما را مختل کند . اما اکنون ، به طور فزاینده ، رستوران ها گزینه های سالم تری برای صرف غذا برای بدن خود ارائه می دهند.

همیشه توصیه می شود قبل از رسیدن منو ، این فهرست را بررسی کنید تا ببینید کدام وعده غذایی به بهترین وجه متناسب با برنامه غذایی یا نیازهای غذایی شما خواهد بود. اگر وعده های غذایی کاهش وزن منظم اغلب حاوی یک تکه پروتئین مانند مرغ یا ماهی و مقدار زیادی سبزیجات سبز است ، سعی کنید چیزی مشابه از این منو سفارش دهید.

ما شک داریم رژیم کاهش وزن شما شامل مواردی مانند پیتزا ، همبرگر و سیب زمینی سرخ شده است ، بنابراین اگر می خواهید به سمت اهداف خود پیش بروید ، از انتخاب هایی مانند آن خودداری کنید.

همیشه توصیه می شود که هنگام سفارش ، موارد اضافی سفارش ندهید . چیزهایی مانند نوشابه ، سیب زمینی سرخ کرده ، سس و پنیر اضافه شده به مواد اضافی اضافه می شوند که به طور جدی تعداد کالری وعده های غذایی را بالا می برند.

صرف غذا  را ساده نگه دارید و به دنبال چیزی مثل استیک و سبزیجات باشید برای سبزیجات سبز و سالاد بدون سس است. همیشه وعده غذایی خود را در اطراف منبع خوبی از پروتئین قرار دهید.


مطالب پیشنهادی مرتبط :

از پرخوری در ماه رمضان جلوگیری کنید .

فعالیت بدنی در ماه رمضان چگونه باید باشد ؟

توصیه های موثر برای کاهش وزن در ماه رمضان


 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *