آیا عضله سازی وزن شما را افزایش می دهد؟

آیا عضله سازی وزن شما را افزایش می دهد؟

آیا توده عضلانی وزن شما را افزایش می دهد؟

اگر می خواهید در زمان ورزش و تمرین کاهش وزن داشته باشید ، باید تمرین وزنه به روال تمرین خود مطمئن باشید. اگرچه عضله سازی ممکن است باعث افزایش موقت وزن شود ، اما در درازمدت وزن خود را از دست خواهید داد. قبل از ایجاد هرگونه تغییر در روال ورزش ، با پزشک خود مشورت کنید.

تصورات غلط رایج

این ذهنیت که وزن عضلات بیشتر از چربی است ، تصور غلط رایج است. یک پوند ماهیچه به اندازه ۱ پیمانه چربی وزن دارد ، اما ماهیچه و چربی از نظر حجم تفاوت دارند. یک پوند چربی فضای بیشتری در بدن از یک پوند ماهیچه دارد. این لزوماً به معنای افزایش وزن هنگام ساختن عضله نیست. اگر چربی خود را از دست بدهید و توده عضلانی لاغر ایجاد کنید ، احتمالاً این مقیاس پایین می رود.

ماهیچه کالری بیشتری نسبت به چربی می سوزاند ، که می تواند به شما در کاهش وزن کمک کند. به همین دلیل برنامه های ورزش شامل تمرینات قدرتی را در تمرینات خود توصیه می کنند. اگر تازه وارد تمرین وزنه هستید ، از وزن کم و تعداد زیادی تکرار استفاده کنید. با پیشرفت ، وزنه خود را افزایش داده و تعداد تکرارها را کاهش دهید.
اگر ماهیچه کافی ندارید ، افزایش وزن ممکن است. هنگامی که در بدن چربی بیشتری نسبت به عضلات دارید ، بدن شما برای حفظ وزن خود به کالری کمتری نیاز دارد. رژیم های غذایی ناخوشایند و ناشتا ممکن است باعث کاهش سریع وزن شود. با این حال ، ماهیچه ها و چربی به طور معمول در طول این رژیم ها از بین می روند. 


مطالب پیشنهادی : 

میان وعده دلپذیر برای افزایش وزن و عضله سازی برای ورزشکاران

عضله سازی با این مواد غذایی


 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *