کاهش وزن با مصرف ویتامین‌های موثر

کاهش وزن با مصرف ویتامین‌های موثر

روش کاهش وزن با مصرف ویتامین‌های موثر

ویتامین‌ها به تنهایی نمی‌توانند در کاهش وزن نقش قابل‌توجهی ایفا کنند. با این حال، اگر در زمان مناسب، آن‌ها را مصرف کنید می‌توانند سوخت و ساز بدنی شما را افزایش دهند. در مطلب امروز سایت دکتر رضا اطمینانی متخصص تغذیه اصفهان به مطالعه راه های کاهش وزن با مصرف ویتامین‌های موثر خواهیم پرداخت.

بدن انسان مدام در حال انجام واکنش‌های شیمیایی بسیاری است که تعدادی از آن‌ها در مراحل مختلف به ویتامین‌ها نیاز دارند. اگر ویتامین‌های مورد نیاز در این واکنش‌ها تأمین نشود، ممکن است فرآیند انجام آن‌ها دچار اختلال شود و عملکرد بدن را با مشکل مواجه سازد. در نتیجه، اگر بدن نتواند به درستی فعالیت کند، تلاش‌ شما برای کاهش وزن بی‌ثمر خواهد ماند. با مصرف ویتامین‌های ضروری، به بدن این امکان را می‌دهید تا با حداکثر پتانسیل خود کار کند و بازدهی بهتری در حذف چربی‌های اضافه داشته باشد.

مطلب پیشنهادی : رابطه چاقی با شدت بیماری کرونا

ویتامین دی

یکی ویتامین‌هایی‌ست که به راحتی در دسترس شماست. بدن شما با قرار گرفتن در معرض نور خورشید به راحتی می‌تواند ویتامین دی مورد نیاز را تأمین کند. ویتامین D در مواد غذایی مختلفی مانند تن ماهی، جگر گاو، پنیر، زرده تخم مرغ، غلات و شیر نیز موجود است. با مصرف مکمل ویتامین D نیز می‌توان کمبود آن را جبران کرد.

کاهش وزن با مصرف ویتامین‌های موثر | متخصص تغذیه اصفهان

ویتامین B12

اگر دچار کمبود ویتامین B12 باشید، بدنتان تصمیم می‌گیرد تا به جای سوزاندن مواد مغذی، آن‌ها را به بافت چربی تبدیل کند! شما می‌توانید برای پیشگیری از این اتفاق، این ویتامین را از طریق مصرف مکمل‌ها و محصولات حیوانی دریافت کنید ]ویتامین B12 در مواد غذایی گیاهی یافت نمی‌شود.

دکتر رضا اطمینانی را در اینستاگرام دنبال کنید

ویتامین C

این ویتامین برای کاهش وزن مفید است؛ طبق تحقیقات، افرادی که بدنشان دارای ویتامین ث بیشتری است، [نسبت به افرادی که دچار کمبود این ویتامین هستند]، با سرعت بیشتری لاغر می‌شوند. مصرف مکمل می‌تواند راهی مناسب برای بالا نگه داشتن سطح ویتامین C باشد، اما مصرف میوه و سبزیجاتی که سرشار از این ویتامین هستند، علاوه بر تأمین ویتامین C، باعث افزایش سلامت رژیم غذایی شما می‌شود.


مطالعه بیشتر:

بیماری رگ‌های واریسی در کمین افراد چاق

تغذیه مناسب برای التهاب اعصاب کمر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *