میوه های چربی سوز و لاغر کننده

میوه های چربی سوز و لاغر کننده

اگر به شما هم توصیه می شود که میوه را از رژیم غذایی خود حذف کنید و برای این توصیه دلایل منطقی هم ارائه می شود، اینکار را نکنید. این که میوه سرشار از کالری و قند طبیعی است، درست، اما تمام مسئله برای لاغری شما، کالری نیست. این بدیهی است که یک موز با ۱۰۰ کالری بسیار سالم تر از یک بسته شیرینی کوکی رژیمی حاوی مواد شیمیایی و قند مصنوعی است.
بله برای اینکه لاغر شوید، باید حساب شده کالری مصرف کنید، اما رژیم خوب رژیمی است که مصرف غذاهای مغذی را نیز در خود بگنجاند تا بدن بتواند چربی سوزی کند و ماهیچه بسازد. این را به یاد داشته باشید که میوه دشمن شما نیست. مهم است که بدانید که برخی میوه ها باعث چربی سوزی می شوند. در این مقاله قصد داریم میوه های چربی سوز و لاغر کننده را به شما معرفی کنیم.

میوه های چربی سوز

بلوبری

بلوبری یکی از میوه های چربی سوز و لاغر کننده است که علاوه بر مبارزه با چربی های بدن منجر به کاهش احتمال ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی نیز می شود. بر اساس نتایج حاصل از یک تحقیق در صورت مصرف روزانه بلوبری ۲ درصد از چربی بدن از بین می رود. علت این امر نیز بالا بودن سطح آنتی اکسیدان در این میوه است که باعث دفع سموم بدن شده و از چاقی و مشکلات سلامتی پیشگیری می کند. می توانید بلوبری را همراه با ماست مصرف نمایید.

نارگیل

نارگیل یکی دیگر از میوه های چربی سوز است. اسید چربی به نام تری گلیسیرید در نارگیل موجود است که منجر به افزایش ۳۰ درصدی متابولیسم بدن می شود. می توانید به جای تنقلات این میوه را استفاده کنید. می توانید از روغن، شیر، پودر و آب نارگیل نیز مصرف کنید. علاوه بر این می توانید به عنوان چاشنی از نارگیل استفاده کنید.

 

آواکادو

آواکادو دارای چربی است که از افزایش قند خون و دخیره چربی در بدن ممانعت می کند. گفتنی است آواکادو چربی و کالاری زیادی دارد و توصیه ما این است که در روز تنها یک عدد از آن را مصرف نمایید. یک عدد آواکادو را در سالاد خود خورد نمایید تا چربی شما را بسوزاند.

 

سیب و هلو

هر دوی این میوه ها با روشی متفاوت باعث کاهش وزن می شوند. سیب و هلو دارای مقدار زیادی فیبر هستند و باعث سرعت بخشیدن به متابولیم بدن می شوند. مصرف سیب و هلو به عنوان میان وعده باعث سیری شما خواهد شد. سیب و هلو سرشار از پکتین هستند که مانع جذب چرب یتوسط سلول ها می شود و در عوض موجب جذب آب می گردند.

 

 

گریپ فروت

گریپ فروت دارای آنتی اکسیدانی است که قادر است میزان انسولین بدن را کنترل کند. موجب چربی سوزی در بدن می شود و باعث می شود تا برای زمان طولانی احساس سیری داشته باشید. یک عدد گریپ فروت را نصف کرده و مواد مغذی داخل آن را مصرف نمایید.

 

موز

موز حاوی میزان زیادی فیبر است که مصرف آن باعث چربی سوزی در بدن شده و اشتهای شما را کم می کند. مصرف موز از جذب کربوهیدرات های بدن ممانعت می کند و این ناشی از وجود فیبرهای غیرقابل هضم موجود در موز است. این عامل باعث می شود بدن از ذخیره چربی ها به جای کربوهیدراتها برای تولید انرژی استفاده کند.
پتاسیم موجود در موز برای ایجاد ماهیچه مفید است و نیز باعث چربی سوزی می گردد. موز را می توانید به تنهایی یا به صورت ترکیبی با شیر مصرف نمایید.

 

انار

آنتی اکسیدانی به نام پلی فنول در آب انار موجود است که علاوه بر دفع سموم بدن باعث افزایش متابولیسم در بدن می گردد. توصیه می شود با وعده های غذایی خود یک لیوان آب انار مصرف نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *