تفاوت کاهش وزن مردان با زنان در چیست؟

تفاوت کاهش وزن مردان با زنان در چیست؟

بررسی تفاوت کاهش وزن مردان با زنان

در روند کاهش وزن، تفاوت‌هایی بین مردان و زنان وجود دارد. برای کاهش وزن، تفاوت‌هایی میان زنان و مردان وجود دارد که دانستن آن به تعامل صحیح با جنسیت‌ها کمک و درک ماهیت هر یک از آن‌ها را در زندگی روزمره تسهیل می‌کند. پس همراه باشید با سایت دکتر رضا اطمینانی متخصص تغذیه اصفهان تفاوت کاهش وزن مردان با زنان را مطالعه خواهیم کرد.

نه تنها مردان و زنان از نظر فیزیولوژیکی یا بیولوژیکی متفاوت هستند. بلکه نحوه واکنش بدن آن‌ها به غذا و رابطه آن‌ها با بدنشان نیز به همان اندازه متفاوت است. مطالعات نشان داده است که زنان تمایل بیشتری به غذا خوردن دارند و ولع آن‌ها به غذا بیشتر از مردان است.

هورمون ها

مهمترین عامل این موضوع هستند، این واقعیت است. که زنان به چربی بیشتری نیاز دارند و وقتی صحبت از رابطه زن با بدنش می‌شود. زنان دلایل مختلفی برای افزایش وزن دارند.

استرس

همچنین بین زنان و مردان در زمینه غلبه بر استرس نیز تفاوت وجود دارد. بسیاری از مردان با پیروی از برنامه روزانه خود، که شامل انجام بازی‌هایی مانند والیبال، گلف یا بازی‌های ویدیویی است. بر استرس غلبه می‌کنند. مشاهده شده است که زنان تمایل به “غذا خوردن احساسی” دارند. راه حل این است که راه سازنده دیگری برای مقابله با این احساسات پیدا کنید. مانند افزایش فعالیت‌هایی مانند نقاشی وآشپزی که ممکن است به روند کاهش وزن آن‌ها کمک کند.

تفاوت کاهش وزن مردان با زنان در چیست؟ | متخصص تغذیه اصفهان

حمایت

“حمایت” نیز بسیار مهم است، حمایتی که یک زن به آن نیاز دارد کاملاً متفاوت است. و او بسیار بیشتر از مردان به آن نیاز دارد. علاوه بر این، رابطه یک مرد با یک «ترازو» با رابطه یک زن با او متفاوت است.

انگیزه

مردان تمایل دارند عدد موجود در مقیاس وزن را به عنوان بخشی از داده‌ها در نظر بگیرند. در حالی که زنان تمایل زیادی به آن دارند. افزایش اندک، بدون کاهش یا نوسانات زیاد منجر به عصبانیت، ناامیدی و گاهی اوقات افسردگی در زنان می‌شود. ; که در نهایت منجر به از دست دادن انگیزه می‌شود.

یک رویکرد “محرومیت” شدید برای کاهش وزن اغلب در زنان دیده می‌شود. که آن‌ها به طور کامل مصرف برخی از مواد غذایی را ترک می‌کنند یا در نهایت در طول روز اصلا نمی‌خورند. این رویکرد فراگیر باعث برهم خوردن تعادل مورد نیاز برای ایجاد یک سبک زندگی سالم و متعادل می‌شود که برای حفظ وزن سالم ضروری است.

دکتر رضا اطمینانی متخصص تغذیه اصفهان را در اینستاگرام دنبال کنید

مطالعه بیشتر:

هضم بهتر غذا با حرکات یوگا

اصول تغذیه در ورزش پیلاتس

نکات مصرف مکمل برای جبران کمبود روغن ماهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *