آشنایی با رژیم جنی کریگ

آشنایی با رژیم جنی کریگ

بررسی رژیم جنی کریگ

رژیم غذایی جنی کریگ جز رژیم‌های محبوب بوده و برای کاهش وزن استفاده می‌شود. در این رژیم غذاها بسته‌بندی بوده و وعده‌های غذایی با این غذاهای فرآوری شده پر می‌شوند. افراد می‌توانند از مشاوره هفتگی برای انگیزه بیشتر استفاده کنند. در ادامه مطلب امروز سایت دکتر رضا اطمینانی متخصص تغذیه اصفهان رژیم جنی کریگ را مورد مطالعه قرار خواهیم داد.

رژیم جنی کریگ رژیم کاهش وزن است. این رژیم برای افرادی که می‌خواهند وزن خود را کاهش دهند و بارها تلاش کرده و به نتیجه نرسیده‌اند، مناسب است. تفاوت این رژیم با سایر روش‌های لاغری حمایت یک مربی و کنترل دقیق کالری دریافتی است.

تعریف رژیم جنی کریگ

رژیم جنی کریگ با محدودکردن کالری، کاهش چربی و اندازه هر وعده غذایی باعث کاهش وزن می‌شود. تفاوتی که این رژیم با سایر رژیم‌های غذایی دارد، این است که باید در این برنامه ثبت‌نام کنید. پس از ثبت‌نام در برنامه رژیم جنی کریگ غذاهای بسته‌بندی شده برای شخص ارسال می‌شود. این بسته‌ها شامل وعده‌های اصلی و میان وعده‌ها است.

در این برنامه علاوه بر تعیین وعده‌های غذایی حمایت انگیزشی هم وجود دارد. افراد می‌توانند از مشاوره حضوری یا تلفنی با مشاور استفاده کنند. در میان معروف ترین رژیم های غذایی دنیا این رژیم در رتبه دوازدهم بهترین رژیم‌ها قرار دارد و امتیاز آن از ۵ نمره ۳.۵ است.

مطالعه بیشتر : مقایسه رژیم گیاه خواری و خام گیاه خواری

در برنامه رژیم جنی کریگ با مدیریت کالری و چربی می‌توان کاهش وزن داشت. در این برنامه علاوه بر تغذیه سالم روی سبک زندگی فعال و اصلاح سبک زندگی هم تاکید می‌شود. مشاوران این برنامه از روز اول همراه شخص خواهند بود. در مورد تعادل وعده‌های غذایی و حفظ وزن مناسب اطلاعاتی در اختیار او قرار می‌دهند. با رعایت رژیم و داشتن سبک زندگی فعال می‌توان در یک هفته یک کیلوگرم کاهش وزن را تجربه کرد.

در رژیم جنی کریگ علاوه بر تغذیه سالم روی سبک زندگی فعال هم تاکید شده است. رعایت این دو مورد در کنار هم باعث کاهش وزن یک کیلوگرمی در یک هفته می‌شود.

عملکرد رژیم غذایی جنی کریگ

افرادی که می‌خواهند از این رژیم استفاده کنند، باید در ابتدا ثبت‌نام کنند. پس از ثبت‌نام و واردکردن اطلاعات فردی وعده‌های اصلی و میان وعده‌ها به‌صورت بسته‌بندی برای شخص ارسال می‌شود. علاوه بر برنامه غذایی یک برنامه ورزشی هم به‌صورت شخصی‌سازی شده ارسال می‌شود. شخص با مشاوران جنی کریگ جلسات مشاوره هفتگی دارد.

این مشاوران متخصص تغذیه نیستند. آنها در دوره‌هایی شرکت کرده و در مورد اصول تغذیه، ورزش و اصلاح رفتار آموزش‌هایی می‌بینند. رژیم غذایی و میزان کالری دریافتی باتوجه‌به وزن، سن، جنسیت، قد، وزن هدف و نوع تناسب‌اندام تعیین می‌شود. مقدر کالری دریافتی معمولا بین ۱۲۰۰ تا ۲۳۰۰ کالری متغیر است. رژیم جنی کریگ نوعی رژیم روزه‌داری متناوب به‌حساب می‌آید. از سال ۲۰۱۸ این رژیم بر پایه ریتم‌های شبانه‌روزی ساعت بدن تنظیم شد؛ به این صورت که در یک دوره ۱۲ ساعته می‌توانید تغذیه کنید و ۱۲ ساعت بعدی زمان استراحت است.

شما می‌توانید تا زمانی که به این رژیم نیاز دارید، آن را دنبال کنید. زمانی که افراد به نیمه راه هدف تعیین شده می‌رسند، مشاور دستورالعمل‌ها و نکات خاصی را به شخص آموزش می‌دهد تا به‌مرور بتواند غذاهای کم‌چرب را درست کند. زمانی که شخص به هدف تعیین شده می‌رسد، در ۴ هفته تهیه همه وعده‌های غذایی آموزش داده می‌شود. همچنین برای جلوگیری از افزایش وزن مشاوره‌های ماهانه تعیین می‌شود. در جلسات مشاوره شخص می‌تواند مدیریت استرس، ورزش و نحوه خواندن برچسب تغذیه را یاد بگیرد.

بررسی معایب و مزایای رژیم اپتاویا | متخصص تغذیه اصفهان

لاغری با رژیم جنی کریگ

این رژیم با هدف کاهش وزن تنظیم شده است. به همین دلیل یکی از مناسب‌ترین رژیم‌های غذایی برای لاغری محسوب می‌شود. مربی‌ها و مشاوران این رژیم لاغری باتوجه‌به وزن، جنسیت، وزن هدف و نوع متابولیسم برنامه رژیمی شخصی‌سازی شده را تهیه می‌کنند. در رژیم جنی کریگ به دلیل تحویل غذاها به صورت بسته‌بندی‌های منجمد و امکان استفاده از مشاوره آنلاین یا حضوری بیشتر می‌توان انگیزه گرفت و برای لاغری اقدام کرد.

دکتر رضا اطمینانی متخصص تغذیه اصفهان را در اینستاگرام دنبال کنید

خوراکی های مجاز و غیرمجاز در رژیم جنی کریگ

در رژیم جنی کریگ علاوه بر غذاهای بسته‌بندی که برای شخص ارسال می‌شود، خوردن میوه و سبزیجات و محصولات لبنی کم‌چرب مجاز است. مهم‌ترین اصل در این رژیم این است که غذاهای کم‌چرب که سرشار از آب، فیبر و پروتئین هستند در رژیم روزانه شما افزایش پیدا کنند. شما می‌توانید در طول روز انواع سبزیجات غیر نشاسته‌ای مانند گوجه‌فرنگی، فلفل و کلم بروکلی بخورید. در واقع هیچ نوع غذایی در این رژیم  به طور کامل ممنوع نیست.

افراد مناسب برای رژیم جنی کریگ

این رژیم برای افرادی که قصد لاغری با کمترین عوارض را دارند، مناسب است. در این رژیم از غذاهای کم‌چرب استفاده شده و تنوع غذایی بالا است. شما در کنار برنامه غذایی یک برنامه ورزشی هم خواهید داشت. در واقع با تغییر سبک زندگی می‌توانید در هر هفته حدود یک کیلوگرم از وزن خود را کاهش دهید.

همچنین اگر گیاهخوار هستید، احتمالا نمی‌توانید از این رژیم استفاده کنید. زیرا وعده‌های غذایی بدون گوشت در این رژیم بسیار محدود هستند. همچنین در تهیه بسیاری از خوراکی‌ها لبنیات استفاده شده است.

همچنین در این رژیم غذایی به بیماری‌های مختلف توجهی نشده است. وعده‌های غذایی برای افرادی مناسب است که از سلامت کامل برخوردار هستند. اگر دچار بیماری سلیاک (عدم تحمل گلوتن)، فشارخون بالا یا مشکلات قلبی عروقی هستید، نمی‌توانید از وعده‌های غذایی این رژیم استفاده کنید. همچنین به حساسیت‌های غذایی مانند حساسیت به بادام‌زمینی و محصولات لبنی توجهی نشده است.


مطالعه بیشتر:

خوراکی های ممنوع در دوران پریودی

بررسی رژیم لاغری اپتاویا

بررسی معایب و مزایای رژیم اپتاویا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *