رعایت رژیم غذایی در مهمانی

رعایت رژیم غذایی در مهمانی

رعایت رژیم غذایی در مهمانی

وعده های غذایی اصلی

در طول روزی که به مهمانی دعوت شده اید، وعده غذایی اصلی یا میان وعده های خود را به بهانه مصرف غذای بیشتر در مهمانی به طور کامل حذف نکنید.

چرا که با گرسنگی در طول روز کنترل غذا خوردن برایتان مشکل می شود و از طرفی با مصرف یک وعده غذای حجیم بدن دچار افزایش ناگهانی سطح قند و انسولین در خون می شود که فرایند ذخیره چربی را تسهیل می‌کند.

در صورتی که فکر می کنید حجم غذای در نظر گرفته شده در وعده شام برای همراهی شما با خانواده و دوستانتان در مهمانی کم است، میتوانید استثنائاً فقط در همان روز مهمانی جای شام و ناهار خود را عوض کنید تا کالری کمتری در وعده ناهار به شما برسد.

چرا که لازم است در روزهای عادی حجم بیشتر غذا در طی روز و وعده اصلی ناهار به بدن شما برسد تا انرژی شما را در کل روز حفظ کند و دچار ضعف و گرسنگی نشوید، یا به ریزه خواری یا عادتهای غلط دیگر رو نیاورید.

رعایت رژیم غذایی در مهمانی | دکتر رضا اطمینانی متخصص تغذیه اصفهان

رعایت رژیم غذایی در مهمانی

شیرینی ها و تنقلات

در طول مهمانی معمولاً انواع شیرینی ها و تنقلات سرو می شود که بسیار وسوسه انگیز هستند و مقاومت در برابر آن ها ممکن است مشکل باشد. این نکته را به خاطر داشته باشید که زیاده روی در مصرف این گونه خوراکی ها بخاطر محتوای شکر بالا می تواند روند کاهش وزن شما را دچار مشکل کند.

پیش غذا ها

در مورد مصرف پیش‌غذا هوشمندانه عمل کنید و سعی کنید بیشتر از سالادهای بدون سس یا سبزیجات و سوپ های کم کالری استفاده کنید.

جابجایی غذا در برنامه رژیم

سعی کنید غذایی را برای مصرف در مهمانی انتخاب کنید که به برنامه رژیم تان نزدیک تر باشد. قطعاً می توانید غذای مشابه را در چینش برنامه پیدا کنید؛ فقط ممکن است در همان روز نباشد اما می‌توانید آن را جابجا کنید. در مورد غذای اصلی کاملاً انتخابی عمل کنید. یک بشقاب با اندازه مناسب انتخاب کنید. جابجایی غذا در رژیم لاغری در مسافرت نیز امکان پذیر می باشد.

نوشیدنی ها

باید مراقب مصرف نوشیدنی های پرکالری باشید و به جای مصرف نوشابه یا آبمیوه های صنعتی و شربت های غلیظ، آب یا دوغ استفاده کنید. حتی لازم است بدانید که مابین دلستر و نوشابه، دلستر انتخاب مناسب‌تر و کم کالری تری خواهد بود.

 

به منظور دریافت رژیم درمانی مناسب خود از دکتر رضا اطمینانی متخصص تغذیه اصفهان ، اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *