علل چاقی بعد از ازدواج

علل چاقی بعد از ازدواج

بررسی علل چاقی بعد از ازدواج

در این مطلب از سایت دکتر رضا اطمینانی متخصص تغذیه اصفهان علل چاقی بعد از ازدواج را مورد بررسی قرار می دهیم. عوامل متعددی می تواند در چاقی بعد از ازدواج، نقش داشته باشد. افزایش وزن نوعروسان و تازه دامادها می تواند به دلیل تغییر سطح استرس بعد از ازدواج، تغییر برنامه های تمرینی، افزایش وزن پس از بارداری و غیره باشد. به هر حال، افزایش وزن در سال اول ازدواج فقط مختص زنان نیست. مردان پس از ازدواج نیز سهم مناسبی از شکم آوری دارند.

یک مطالعه نشان داد که اگر یکی از زوجین چاق شود، همسر آنها نیز ۳۷ درصد شانس بیشتری برای چاق شدن دارد. اکثر تحقیقات در مورد افزایش وزن زوجین با یک علت چاقی پس از ازدواج موافق هستند و آن، این است که وقتی با شخص دیگری زندگی می کنید (کسی که می خواهید با او وقت بگذرانید) به احتمال زیاد همان چیزهایی را می خورید که او می خورد و همان فعالیت ها را انجام می دهید.

بسیاری از خانم ها قبل از ازدواج رژیم های غذایی سختی می گیرند تا برای عروسی خود، عالی به نظر برسند. رژیم‌های سختی که آنها دنبال می‌کنند، ممکن است شامل حذف کامل چیزهایی باشد که معمولاً می‌خورند. ماه ها رژِیم منضبط برای به دست آوردن ظاهر خیره کننده در عروسی، می تواند باعث شود که هوس ها پس از یک مدتی، با شدت بیشتر از همیشه بازگردد. صرفاً کنار گذاشتن یک رژیم غذایی سخت، می تواند دلیلی برای چاق شدن همسر لاغر پس از عروسی باشد. جالب اینجاست که زوج‌هایی که با هم زندگی می‌کردند اما ازدواج نکرده بودند، مشکل عمده‌ای در افزایش وزن نداشتند. بنابراین، این موضوع ما را به تعجب وا می دارد که آیا این ازدواج است که باعث مشکلات وزنی می شود؟ آیا بین افزایش وزن و ازدواج ارتباطی وجود دارد؟

رژیم غذایی مناسب برای چاقی و اضافه وزن | متخصص تغذیه اصفهان

دکتر رضا اطمینانی متخصص تغذیه اصفهان را در اینستاگرام دنبال کنید

به یاد داشته باشید که بدن، پس از ازدواج دچار تغییرات هورمونی می شود و متابولیسم نیز تغییر می کند. همچنین، از نظر روانی، انگیزه برای حفظ تناسب اندام و ظاهر خوب قبل از ازدواج، به مراتب بیشتر از بعد از ازدواج است.

بعد از ازدواج، همراهی با همسر در خوردن یک لیوان بستنی در حین تماشای برنامه مورد علاقه‌تان، بیشتر از حفظ ظاهر خوب، می تواند به برقراری یک رابطه پیوندی بهتر بیانجامد، درست است؟ هنگامی که دو نفر باهم ازدواج می کنند. هیچ مانع واقعی وجود ندارد که بخواهند همسرشان را تحت تاثیر قرار دهند، چراکه اکنون به طور رسمی ازدواج صورت گرفته است. دلایل احساسی، جسمی، روانی و عملی پشت افزایش وزن بدن پس از ازدواج وجود دارد و اگر می‌خواهید با آن مبارزه کنید، باید به معنای واقعی کلمه بر خلاف جریان آب شنا کنید! بیایید بیشتر بررسی کنیم که چرا زوج ها مخصوصاً زنان، بعد از ازدواج؛ وزن اضافه می کنند.


مطالعه بیشتر:

بررسی غذاهای اسیدی و قلیایی

بهترین ویتامین‌ های چربی سوز

رابطه تغذیه و ریزش مو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *